Особливості тканинних ролет не тільки в тому, що вони створюють оригінальний дизайн і є досить складною механічною системою. Для них випускаються спеціальні полотна, так як звичайні не зможуть витримати тривалий вплив ультрафіолету, не будуть достатньо жорсткими і одночасно еластичним, щоб не м'яти, а також не забезпечать простоту в догляді. Крім цього тканини діляться на кілька видів за рівнем прозорості.
Найбільш проникними є тюлеві варіанти, які пропускають до 80-90% світла. Прекрасно підходять для декорування вікон в темних приміщеннях, тому що не зменшать рівень освітлення. Одне з їхніх переваг в тому, що вони ефективно приховають всередині від сторонніх поглядів з вулиці.
До наступної категорії відносяться тканини, що пропускають 50-60% світла. Вони забезпечують прекрасне освітлення навіть в кімнаті, що знаходиться в тіні сусідніх будинків або зелених насаджень. Вони ефективні і на сонячній стороні, так як розсіюють прямі промені.
До 20-30% ультрафіолету пропускають тканини dim out. Це одні з найбільш затребуваних видів, так як можуть застосовуватися практично скрізь, створюючи комфортний рівень освітлення. Випускаються полотна самих різних складів, а також з металізованим напиленням. Останні ефективно відображають і розсіюють не тільки сонячні промені, але і жарке повітря не пропускають в приміщення.
Для повного затінення кімнати застосовують полотна black out. Це ефективна перешкода для світла, яка згодиться для оснащення домашніх кінотеатрів. Створять прекрасні умови для відпочинку в спальні, і в дитячій кімнаті будуть не зайвими. Особливо в перші роки життя малюка, коли йому повинні бути створені найбільш сприятливі умови для денного сну. Тканини найчастіше однотонні, але зустрічаються і з візерунками. І хоча вибір у них не такий великий, як у інших видів, все ж він дозволяє знайти оптимальні варіанти для будь-якого інтер'єру.
Виробниками враховується також і те, що тканинні ролети досить складно зняти і випрати. Тому тканини відштовхують воду. Це не дозволяє бруду і пилу проникати всередину волокон, що значно спрощує догляд за ними. Найчастіше досить обробки пилососом або щіткою. Зрідка можна протерти їх вологою серветкою. Цього вистачить для того, щоб декор вікон завжди виглядав охайно.