Як вибрати ламелі для вертикальних жалюзі?

Як вибрати ламелі для вертикальних жалюзі? - фото

Жалюзі - це альтернатива традиційним шторам. Такі пристрої також захищають приміщення від променів сонця і доповнюють дизайн будь-якого інтер'єру. Сьогодні на ринку можна знайти кілька типів жалюзі, найбільш затребуваним з яких є вертикальні.

Вертикальні жалюзі: вибір ламелей

  1. Тканинні вертикальні ламелі

Найбільш високоякісним матеріалом вважається тканина. Сонячне світло розсіюється, тим самим створюється рівномірно приглушене освітлення. Пил не осідає на тканину, тому як вона просичена відразливими компонентами, завдяки цьому за такими жалюзі легко доглядати.

Найбільш поширена тканина ламелей - це жакард-поліестер з рельєфним візерунком. Вона складається з ниток різної товщини, в результаті цього утворюється чіткий малюнок. Крім цього матеріал захищає від сонця. Склотканина стійка до пилу, тому догляд за цим видом матеріалу простий. Такий вид конструкції використовують там, де є ймовірність загоряння.

Хвиля-декор володіє нестандартним кроєм, надаючи приміщенню незвичайний вид. Такі конструкції створюють ефект пів тіней, що робить кімнату більш вишуканою. Їх також можна гармоніювати зі шторами і ламбрекенами.

Ламелі з щільних видів тканин відрізняються довгим терміном служби, при цьому мають первозданний вигляд тривалий час. Щоб очистити жалюзі потрібно помістити їх в ємність з мильною водою і не чекаючи поки висохнуть повісити назад. Таким чином вони не деформуються.

  1. Ламелі з дерева, пластика і металу

Пластикові жалюзі відрізняються стійкістю до механічного впливу і сонячним променям, не вбирають сторонні запахи. Вони ідеально підходять для приміщень громадського призначення. Догляд за пластиком передбачає використання пилососа або вологої серветки. Дерев'яні жалюзі підходять під певний дизайн. При цьому це екологічно чистий матеріал, який не вимагає особливого догляду.

Такі конструкції виготовляються з легких порід дерева шляхом особливій технології обробки. Чистити ламелі можна сухою серветкою або пилососом. Найрідше виробляються ламелі з металу. Їх використовують для ванних кімнат, балконів. Завдяки обробці спеціальною фарбою конструкції не бояться променів сонця. Недолік таких жалюзі - це шум, який з'являється під час протягів. Чистити від пилу і бруду можна вологими серветками, пилососом.

  1. Мультифактурні ламелі

Сьогодні дизайнери виготовляють жалюзі з різних матеріалів. Жалюзі з дорогої тканинної драпірування можуть імітувати гардини. Також популярні фотоламелі, створені за допомогою комп'ютерних технологій. Таким чином, можна вибрати будь-який пейзаж на вікні. Поверхня таких виробів відрізняється стійкістю до вигоряння.